Z rozjívené dredařky bude brýlatou intelektuálkou | fanklub Lucie Vondráčková

NEJBLIŽŠÍ AKCE

novinky

Z rozjívené dredařky bude brýlatou intelektuálkou - profil L. Vondráčkové, který vydal server Topzine.cz k premiéře Labyrintu

Z rozjívené dredařky bude brýlatou intelektuálkou

Topzine.cz, 5.1.2011

profil L. Vondráčkové, který vydal server Topzine.cz k premiéře Labyrintu


V poslední době je okolo ní rušno. Skončila stříbrná v Českém slavíkovi, narodilo se jí dítě a krátce poté i zemřel dědeček. Mimo to ale Lucie Vondráčková zvládá i slušnou hereckou kariéru.Je trochu paradox psát profil Lucie Plekancové Vondráčkové, známé pod dívčím jménem Lucie Vondráčková, jakožto vizitku hvězdy. Sama o sobě říká: „Tady žádná hvězda nejsem. Nikdo si mě nevšímá, neví, co jsem zač.“ Mluví však o Kanadě, kde momentálně žije se svým manželem, hokejistou Tomášem Plekancem. Ale v Česku už toho stihla dokázat hodně.

Narodila se 8. března 1980 do muzikantské rodiny, jejím otcem je známý herec a hudebník Jiří Vondráček, matkou textařka a překladatelka Hana Sorrosová. A tetu, držitelku Zlatého slavíka Helenu Vondráčkovou, snad ani není třeba představovat. Její neteř však začíná pomalu vystupovat ze zpěvaččina stínu.

Mezi prací stihla i titul PhDr.

I Lucie se vydala hudebně-hereckou cestou, před kamerou stála poprvé už v sedmi letech. O pět let později začala moderovat pořad pro děti Marmeláda, kterým je známá dodnes. Dokonce až tak, že když její milý Tomáš Plekanec proměnil na letošním mistrovství světa nájezd, křičel komentátor Robert Záruba: „Plekanec s marmeládou, to by bylo něco navíc!“ Dodnes zůstává trochu záhadou, jaké myšlenkové pochody ho přesně k této hlášce vedly, spojení s pořadem Vondráčkové se ale nabízí.

Ve filmu se dlouho prosazovala těžko, objevovala se spíše v malých rolích v různých pohádkách. Zato televize si jí všímala častěji, zahrála si třeba i v oblíbeném seriálu Arabela se vrací, kde byla psychiatričkou z Pultanely, ostrova, kde se lidé rodí jako starci. V deseti letech také poprvé vystoupila na divadelních prknech v Národním divadle.

Blesková kariéra? Jistě. Ale na rozdíl od mnoha dalších herců, kteří zazářili v dětském věku a pak zmizeli, Vondráčkové se úspěch drží. Avšak navzdory tomu, že už odmala trávila čas hudbou a herectvím, stihla vystudovat hudebně-dramatický obor na pražské konzervatoři i kulturologii na Filozofické fakultě UK. V současnosti tak nese titul PhDr., doktorka filozofie. Mimochodem dodejme, že studovala i znakovou řeč. „To je jazyk, který mě baví ze všech nejvíc,“ prohlásila v jednom rohovoru.

Ale zpět k filmu. Přestože je o víc než 30 let mladší než její teta, rolí už stihla mít více. Oblíbil si ji režisér Juraj Jakubisko, který ji obsadil do Nejasné zprávy o konci světa či velkofilmu Bathory. Mimochodem, v obou těchto snímcích se postava Vondráčkové jmenovala tak jako ve skutečnosti – tedy Lucie. Objevila se i v dalším Jakubiskově počinu Post Coitum jako zmatená panna Kristýna.

Největší slávu jí však přinesla v roce 2004 role ve Snowboarďácích, populární teenagerovské komedii od Karla Janáka, kde hrála dredařku Kláru. „Klára je správná drsoňka. Jezdí skvěle na snowboardu, je zamilovaná až po uši, nepomlouvá a umí se bavit. Jako kámošku bych ji určitě brala,“ vzpomínala. Spolu s Martinou Klírovou a Barborou Seidlovou vytvořily ústřední holčičí trio, které z nich udělalo mezi náctiletými hvězdy. V dalších Janákových filmech už se však neobjevily.

Od Landy až k satanistům

Vondráčková se proslavila i spoluprácí s muzikantem Danielem Landou: vystupovala v jeho muzikálech Tajemství a Touha a objevila se v komedii Kvaska, kterou natočila Landova manželka Mirjam a on sám k ní složil hudbu. „Pořád se s nimi vídáme, ta parta byla výborně sehraná,“ tvrdí Lucie.

V posledních letech se zase rodačka z Prahy objevila v některých seriálech: nových dílech Nemocnice na kraji města s podtitulem Nové osudy, nebo teenagerovské sérii 4teens. Ve velké roli se však objeví už počátkem ledna: 12. 1. 2012 má totiž premiéru thriller Labyrint, kde hraje Vondráčková hlavní postavu, brýlatou intelektuálku Renatu, která zkoumá satanistické rituály.

„Je to thriller, ale není tak drsný jako Blair Witch. V Labyrintu jde hodně o vztahy,“ řekla Vondráčková v rozhovoru pro iDnes.cz. „Mám ráda filmy, pro které je charakteristické hodně napětí a málo nebo žádná krev. Taky mám ráda čistě žánrové filmy. Proto jsem točila Snowboarďáky, Kvasku a teď Labyrint.“

Od roku 2003 ji také výrazněji pohltila jiná vášeň: dabing. V poslední době jejím hlasem promlouvala třeba Caroline Cushingová v Duelu Frost/Nixon nebo Latika z Milionáře v chatrče. Slyšet ji lze i v seriálech, z těch známějších namluvila třeba Ritu Bennetovou v oblíbeném Dexterovi, na Nově dabovala půvabnou Kim Bauerovou z 24 hodin.

Zajímavostí je, že Vondráčková chodí už s druhým slavným sportovcem. Jenže zatímco vztah s krasobruslařem Tomášem Vernerem zkrachoval, Plekance si letos v červnu na vinici v pražské Tróji vzala. Na začátku prosince se jim pak narodil syn Matyáš.

Ale zatímco v Kanadě se převážně mluví o tom, že se syn narodil hvězdnému hokejistovi Plekancovi, v Česku s ním plnila titulky spíš Vondráčková. Tedy Plekancová. Zpěvačka, dabérka, doktorka filozofie a také nadějná herečka.

Topzine.cz, Ondřej Novotný<< novější zpráva

starší zpráva >>

© 2003 - 2024 fanklub Lucie Vondráčkové www.luckav.cz | RSS