Rozhovor pro školní časopisy - 1. díl | fanklub Lucie Vondráčková

NEJBLIŽŠÍ AKCE

novinky

Rozhovor pro školní časopisy - 1. díl - otázky od redakce Gymnázia Tišnov

Rozhovor pro školní časopisy - 1. díl

Gymnázium Tišnov, 16.3.2010

otázky od redakce Gymnázia Tišnov


Všechny redakce školních časopisů se mohly zapojit do speciálního "školního" rozhovoru s Luckou.. přinášíme Vám prvních pár otázek, které položila redakce časopisu Tigy - Gymnázium Tišnov

Kde jste studovala?
Nejdřív dva roky na škole V Rybníčkách, pak v Omský. To byla jazykovka. Do maturity pak Konzervatoř a nakonec vysoká. Byl to běh na dloooouhou trať.

Vzpomínáte ráda na dobu Vašeho studia?
Nejradši jsem měla na základce přírodopis s učitelem Šmídem, na Konzervatoři češtinu profesora Bartoše a na vejšce všechno kromě statistiky. Ale tou jsme nemuseli procházet tak dlouho. To byla úleva. Čísla mi moc nešly. A na školu vzpomínám hodně ráda. Protože ji mám za sebou. Před sebou bych ji už valit si moc nechtěla..

Vrátila byste se někdy s chutí znova do školy?
Asi bych už nechtěla mít ty nervy před maturitou. Byla jsem na řadě jako poslední a všichni už byli v klídku. To je pěkně nevýhodný. Ale jméno mi začíná na V, tak to tak bývalo skoro vždycky:)

Co se Vám na škole nelíbilo a co naopak ano?
Nešlo mi kreslení. To bylo utrpení. Hlavně pro ty zoufalý obrázky.:-) Ale bavily mě jazyky. Hlavně angličtina, protože v té době se začínaly vyrábět celkem fajn učebnice.

Jste v kontaktu s bývalými spolužáky a učiteli?
S některými ano. Když si s někým lidskysednete na základce, většinou to pak trvá celý život:-)

Studovala jste obor podle Vašeho přání?
Konzervatoř byla můj sen a filozofická fakulta taky. Obě školy jsem milovala. I když člověku dávají pěkně zabrat:-) Myslim, že je pekelně těžký studovat něco, co vás vůbec nebaví. A pokud to někdo dokáže dotáhnout do konce, má můj obdiv.

Poradila byste něco současným studentům?
Naučte se učit. Docela pomáhá přijít po škole domů a ještě jednou letmo mrknout na všechno, co jste ten den probrali. Trvá to cca 10 min a v hlavě to pak zůstane. Nemusíte se po čase tolik namáhat při závěrečnym opakování. Fakt to funguje!

časopis Tigy
Gymnázium Tišnov
http://www.tigy.ic.cz<< novější zpráva

starší zpráva >>

© 2003 - 2019 fanklub Lucie Vondráčkové www.luckav.cz | RSS