Mlýn klape svou Martin Písařík Zlín festival novinky | fanklub Lucie Vondráčková

NEJBLIŽŠÍ AKCE

novinky

Rozloučení... Po 10 letech fanklub uzavíráme, cíl splněn. - Děkujeme, byla to zábava :-) | 1509

Rozloučení... Po 10 letech fanklub uzavíráme, cíl splněn.

www.luckav.cz, 31.8.2013

Děkujeme, byla to zábava :-)


Po 10ti letech naší dobrovolné aktivity jsme se rozhodli fanklub luckav.cz oficiálně uzavřít. V tomto posledním článku se vám pokusíme nastínit okolnosti jeho vzniku, připomene si zásadní události v jeho vývoji i to, proč si myslíme, že je ten pravý čas na jeho ukončení. Ohlédneme se i za společnými úspěchy a zavzpomínáme na některé akce a zážitky...JAK VLASTNĚ FANKLUB VZNIKL?
 

Abychom mohli správně vysvětlit naše rozhodnutí, je potřeba se vrátit na začátek a podívat se proč a jak vlastně fanklub vznikl. "Na počátku všeho byla jen vize.. sen o místu, kde lidé najdou informace o Lucce, které hledají a kam se budou rádi vracet" ...to přesně vystihuje vznik těchto fanstránek, které letos mají 10ti leté výročí. První počátky fanwebu byli totiž v roce 2003, kdy internet ještě nebyl takovou samozřejmostí a kdy televize nebyla tak out, jako dnes. Neexistoval žádný facebook, ani chytré telefony, informace se nešířily takovou rychlostí a dozvědět se předem, kde bude nějaké akce nebo vystoupení, se dalo jen velmi těžce. Hudební novinky se člověk dozvěděl snad jen díky hitparádě Eso a časopisu Bravo a zajímavosti o světě slavných díky pořadu Prásk. Bohužel většinu informací se člověk dozvěděl až zpětně, takže to spíš prošvihl. A prošvihnout Lucku, která se v médiích objevovala v té době velmi zřídka, to bylo velice snadný.. a to byl ten prvotní impuls.
 

Shodou okolností jsme se ve škole začali seznamovat se základním programováním webu. Každý měl za úkol vytvořit vlastní prezentaci čehokoliv, ale proč vytvářet jen tak nějakou, další kopii prezentace, která už existovala? A tak přišla myšlenka začít programovat stránky, které na internetu chyběly.  A pořádné stránky informující o aktivitách Lucie Vondráčkové na webu chyběly. A tak vznikla první velice skromná informativní stránka o Lucce, obsahující základní údaje, kde se pozvolna shromažďovaly informace o tom, kde bude Lucka vystupovat, kdy vyjde rozhovor v nějakém časopisu. Zanedlouho se na stránkách usídlilo pár věrných čtenářů, kteří začali pomáhat s doplňováním informací. Díky tomu jsme poznali fajn lidi, kteří byli ochotni pomoci a fanstránky rostly spolu s počtem čtenářů, ale i spolupracovníků.Vždy jsme se snažili informovat na stránkách o každé akci, vystoupení, filmu nebo článku, kde se Lucka objeví. Ne vždy to ale bylo jednoduché, neboť jsme si všechny informace museli sami obstarávat a hledat je na internetu, dozvídat se od rodiny, kamarádů. S čímž nám postupem času pomáhali i další  fandové a my tak mohli tyto informace poskytnout i ostatním. A to nás bavilo, web začínal mít smysl. Nebyl jen statickou prezentací, ale stával se z něj informativní web.


Nikdy nás nenapadlo vytvářet fanklub, ten se z informativního fanwebu stal postupně sám. Po několika žádostech od čtenářů o zaslání novinek o Lucce přímo na email jsme nakonec na fanstránkách přidali možnost automatického přihlášení k zasílání upozornění o nových aktivitách. A tak se nenápadně z obyčejných fanstránek stal fanklub, který má dnes přes 11.100 členů a jehož stránky navštívilo dohromady již  2 000 000 návštěvníků. V archivu zde můžete najít přes 1400 námi napsaných novinek a článků, téměř 3000 naskenovaných stránek časopisů a novin, kde o Lucce psali nebo tisíce fotografií z akcí, kde se Lucka objevila. Nechybí samozřejmě přehled všech CD, ukázky písniček, jejich texty, či Lucčiny videoklipy. BOJ S RÁDII A MÉDII...
PŘIPADALI JSME SI JAKO DON QUIJOTE

 

Fanoušek Lucky Vondráčkové to na počátku našeho snažení neměl vůbec jednoduché, rádia Lucky hudbu tvrdě ignorovala, v hitparárdách písničky nedostávaly šance a tak se na fanwebu kromě informací, že někde Lucka vystoupí začaly stále častěji objevovat informace o tom, jak by se dalo Lucky písničky dostat do rádií. Kam zavolat na přání, kde žádat o přidání písničky do hitparády apod.

Prvním viditelným "bojem" bylo v roce 2005 prosazení klipu Strach v hitparádě Eso. V té době byla dost silná zahraniční konkurence, takže Lucčiny klipy se v Esu ohřály jen první týden při nasazení. Využili jsme tedy poprvé sílu jednoty fanoušků a konečně s předstihem jsme informovali, že se dá pro Lucčin klip hlasovat, byli jsme odhodlaní Strach v hitparádě udržet, tak aby se písnička dostala k více lidem a oni měli šanci si ji oblíbit. Nakonec se podařilo Strach v Esu udržet všech 5 týdnů a dokonce se v posledním týdnu dostal na špici hitparády. Najednou jsme poznali novou zábavu!

Tohle vítězství bylo svým způsobem zlomové. Ukázalo se, že existuje dostatek fanoušků, kteří jsou ochotní Lucky práci podpořit, stačilo jen včas poskytnout informaci jak na to... S tím jak fanklub rostl, rostla i síla fanoušků, kteří si uvědomovali, že nejsou sami. Nakonec v Esu ocenění Červené eso za maximální dobu v hitparádě získalo několik klipů: Strach, Vítr, Boty proti lásce, Tenkej led, Já to nejsem a megahit Láska umí víc byl dokonce pokaždé první! Útokem jsme vzali i další hitparády  jako např. Óčko chart, BRAVO charts, Medúzu, bodování na rádiu Impuls a hitparády dalších rádií.


Díky společné podpoře se podařilo Lucku dostat na první místa i v anketách popularity jako byly Ceny Óčka, Jetix Kids Awards nebo Zlatý Otto časopisu Bravo. Velice zajímavý vývoj byl u neprestižnějších anket popularity - Český Slavík a anketa TýTý. V roce 2006 se Lucka v anketě Český slavík posunula z 20. na 4. místo! Další rok (2007) na Lucku čekalo 3. místo, následující rok (2008) zase o stupeň výše na 2. místo, na kterém se drží již 5. rokem! Úspěchu jsme dosáhli i u ankety TýTý, kde se Lucka již několik let drží na medailových pozicích včetně prvního místa za minulý rok, které obsadila již potřetí. 


NETRADIČNÍ SRAZY a SETKÁNÍ, CO MAJÍ SMYSL
 

Počet členů stále rostl a spoustu z nich si přálo zúčastnit se nějakého srazu fanoušků. Nebylo to jednoduché, ale rozhodli jsme se do zorganizování takového srazu pustit. Ostatní fankluby se scházely v kavárnách, chodili na bowling.. my jsme ale chtěli připravit něco pestřejšího. Když už, tak aby to pro fandy byl zážitek k zapamatování. Sehnali jsme tedy vhodné prostory, složili se na nájem a tanečníky, připravili 2 hodinový moderovaný program, pozvali Lucku a 16.12.2006 se tak v Praze v Malém Nosticově divadle uskutečnil 1. oficiální sraz fanoušků fanWebu L.V. Zúčastnilo se ho téměř 60 fanoušků, kteří měli možnost zažít na vlastní oči vystoupení Lucky a tanečníků s projekcemi videoklipů nebo účastnit se soutěže v karaoke. Nechybělo ani focení s Luckou a na závěr autogramiáda. Po srazu jsme obdrželi spoustu krásných reakcí o tom, jak se tímto srazem splnil někomu sen, bylo hezké vědět, kolika lidem to udělal radost. To nám dodalo energii pokračovat v našem usilí. Díky tomu jsme přišli na další rozměr fanklubu a tou je dělání radosti ostatním. Cítili jsme, že jdeme správnou cestou.
 

Po úspěšném Vánočním srazu jsme přemýšleli o dalších akcích, které bychom mohli v budoucnu připravit. Snažili jsme se každý rok zrealizovat alespoň jedno takové setkání, chtěli jsem aby to pokaždé bylo něco nového, zajímavého, aby to byla zábava. Využili jsme toho, že je Lucka jednou z největších producentek krásných videoklipů a tak jsme si pronajali kino, sestříhali program z klipů a dalších zajímavých záběrů ze zákulisí a tak se uskutečnilo promítání klipů na velkém plátně v kině, v Praze a později i v Brně. Uspořádali jsme také vlastní diskotéku s vystoupením LV, kde si mohli všichni pořádně zatančit na Lucky písničky. Jako extra hosta se nám podařilo přivést free-style karatisty z teamu NoGravity. Vrcholem pak bylo velké setkání fanoušků s Luckou v klubu ABATON, které jsme mohli uspořádat jen díky fajn lidem, kteří do toho šli s námi. Společně jsme se rozhodli připravit pro všechny pořádný zážitek a tak jsme z vlastních zdrojů zaplatili pronájem, objednali tanečníky i zvukovou a světelnou aparaturu a mohlo se začít. Nakonec dorazilo přes 300 fanoušků, na které čekal téměř 5ti hodinový program, plný vystoupení, soutěží, dárků a překvapení, na který věříme budou zúčastnění dlouho vzpomínat.


 


Při plánování dalšího srazu jsme chtěli, aby naše setkání kromě zábavy mělo i širší smysl a tak jsme podnikli výlet do kočičího útulku, kam dorazilo přes 80 lidí a každý přinesl něco užitečného pro opuštěné kočičí mazlíčky. Rok na to jsme se vypravili do pražské ZOO, kde jsme Lucce k jejím kulatým 30tým narozením věnovali adoptovaného levharta obláčkového a přispěli tak na jeho péči. Na závěr roku 2011 jsme připravili přísně utajovaný křest CD DÁREK, který probíhal v příjemném prostředí kina Atlas. Byli pozvaní jen fanoušci a naši spolupracovníci, nechyběla vánoční atmosféra a samozřejmě cukroví. Další setkání se mělo uskutečnit u příležitosti předání jednoho speciálního dárku. Žádné Lucčino CD totiž nemělo nikdy obrovské kampaně, natož svůj billboard, tak jsme Lucce pro CD Dárek jeden takový billboard zařídili :-) Lucka byla ale tou dobou v Kanadě a tak jsme ji billboard alespoň poslali na fotce. Od roku 2012 tráví Lucka většinu času v Kanadě, proto jsme využili doby virtuální a uspořádali na fanstránkách 2x chat s Luckou.SOUTĚŽE A DÁRKY
 

Mimo různých srazů a setkání jsme se vždy snažili připravovat na fanwebu zábavu i po celý rok. Pravidelně se zde dala najít soutěže o zajímavé ceny. Díky vydavatelství Tommü records nechyběla nejnovější CD nebo DVD, kromě toho jsme dostali i možnost vymyslet a vyrobit vlastní fanklubácké předměty. Velký úspěch mělo fanklubácké tričko s citátem, který vybrala Lucka, taštička přes rameno, nebo flash disk luckav.cz. Vždy jsme chtěli dát šanci na výhru co nejvíce lidem a tak soutěž nebyla třeba jen o 3 trička, ale rovnou o 60 a aby nemuseli soutěžící na výhru dlouho čekat, rozdali jsme každý den jedno. Celkem jsme tak uspořádali přes 70 soutěží, ve kterých bylo vylosováno téměř 600 výherců. V soutěžích se díky Lucce objevily i exkluzivní předměty jako ragby míč z klipu Fénix, nebo mikina z klipu Tenkej led, vrcholem pak byla mega soutěž o originál korzet z klipu Vítr.


Ne vždy ale pro výhru stačilo pasivně zodpovědět na nějakou otázku, bylo potřeba splnit i nelehký úkol! Snažili jsme se, aby bylo soutěžení pestré a zábavné. Spoustu zážitků tak určitě zažili fanoušci, kteří měli natočit vlastní videoklip, podle reakcí byla zábava i vylepování plakátů při propagaci filmu Labyrint nebo HIT TOUR. Fajn zpestřením byla pro zúčastněné prý i průzkumná soutěž, ve které bylo za úkol provést ve svém okolí anketu.


A aby nebyli smutní ani ti co nevyhráli v nějaké soutěži, připravovali jsme i dárky, které mohl získat úplně každý. Jako první vlaštovka vznikl malý kalendářík na rok 2008, pak jsme ale dostali možnost zdarma vytisknout velký luxusní plakátový kalendář, který jsme pak každému fanklubákovi na naše náklady poslali. Ten rok jsme jich rozeslali přes 2700 a podle fotek, které nám přicházely, se plakát hezky zabydlel v mnoha pokojíčcích :-) V dalších letech tu pak byla připravena fanklubácka propiska pro každého, kdo si o ni napsal, nebo různé připínací placky. Radost ale určitě udělaly i další dárky s Luckou jako plakáty, záložky do knih, rozvrhy hodin, pexeso, pohledy, podpiskarty, samolepky a další. Hodně těchto dárků se dalo najít také v různých tombolách, dětských domovech nebo školách, kterým jsme je na požádání rádi poslali.
STUDENTSKÁ "MISE" SPLNĚNA..
 

Po přečtení výše uvedeného už máte představu, za jakých okolností a z jakých příčin fanklub vznikl, proč jsme se tomuto koníčku 10 let ve svém volném čase denně věnovali a co se za tu dobu podařilo společnými silami dokázat. Podíváme-li se na současnou situaci, zjistíme, že jsme ušli velký kus cesty a že impulsy, které nás přiměly se o to všechno zajímat již pominuly. Lucka již nestojí někde v pozadí, jako na počátku našeho snažení, ale objevuje se na předních příčkách prestižních anketách popularity. Její písničky již radia a hitparády tolik neignorují a média o Lucce informují víc než kdy předtím. Vrcholem pak bylo velké koncertní halové turné s Michalem Davidem zakončené velkolepým koncertem v Pražské O2 aréně.

Stát v narvané hale před obrovským pódiem, na které za velkého potlesků přichází Lucie Vondráčková... to je moment, který jsme si před těmi 10ti lety nedokázali ani představit. Uvědomili jsme si, že je naše studentská "mise" splněna a že se můžeme s klidem vydat trochu jinou cestou.

 


CO BUDE DÁL?
 

Na základě toho všeho jsme se rozhodli fanklub oficiálně k dnešnímu dni uzavřít, zakonzervovat a nechat zde jako archiv a připomínku všeho co naše snažení obnášelo. Nemusíte se ale bát, že by o Lucku nebylo dále postaráno. Nyní má kolem sebe tým svých lidí z  PR agentury a vydavatelství Brainzone, dokonce má i svůj oficiální facebookový profil, kde si přímo s Luckou můžete psát a kde můžete každý den číst, co je nového. A hlavně má to nejdůležitější... svou novou rodinu, která ji je za každých okolností velkou podporou. Věříme, že se i díky naší práci dostala Lucka do širokého povědomí a že se podařilo vybudovat velkou základnu fanoušků, kteří s ní půjdou dál a že bude i nadále slavit úspěchy.


Musíme říct, že jsme si celou tu dosavadní cestu fajnově užili.. Chtěli bychom na tomto místě také poděkovat všem, kteří nám za celou dobu jakkoliv pomáhali a podporovali nás. Věškeré pomoci, rad a zkušeností si velmi vážíme a dotyční to určitě vědí a věříme, že i pro ně to byla zábava.

Děkujeme! A třeba někdy někde ahoj!

 

 ZOMBIE se stává letním hitem!!! - v rádiích si vede již 8 týdnů naprosto fantasticky... | 1508

ZOMBIE se stává letním hitem!!!

Tomáš, fanWeb L.V., 15.08.2013

v rádiích si vede již 8 týdnů naprosto fantasticky...

SOUBOJ CELEBRIT! UŽ JEN GOTT, SOKOL A LUCKA! - Hlasuj pro Lucku, ať se dostane do posledního kola! | 1506

SOUBOJ CELEBRIT! UŽ JEN GOTT, SOKOL A LUCKA!

fanweb L. V., 10.08.2013

Hlasuj pro Lucku, ať se dostane do posledního kola!

Kdo získává oplatky MANNER na měsíc? - vyhlášení soutěže: VYFOŤ SE S MANNER | 1504

Kdo získává oplatky MANNER na měsíc?

fanweb L. V., 17.07.2013

vyhlášení soutěže: VYFOŤ SE S MANNER

HIT TOUR 2013 - FOTOREPORT - jedny z nejpovedenějších fotek z Hit Tour 2013 ;) | 1503

HIT TOUR 2013 - FOTOREPORT

foto: Jiří Sejkora, 8.7.2013

jedny z nejpovedenějších fotek z Hit Tour 2013 ;)

Vondráčková a David úspěšně zakončili turné - recenze od fanynky | 1502

Vondráčková a David úspěšně zakončili turné

Blanka Fay, 02.07.2013

recenze od fanynky

7.místo v T-music chart & 5.místo v Ocko chart - poslední týden hlasování v T-music & rozloučení 5.místem v Ocko chart | 1497

7.místo v T-music chart & 5.místo v Ocko chart

Tomáš, 29.6.2013

poslední týden hlasování v T-music & rozloučení 5.místem v Ocko chart

Super.cz: Show v O2 aréně byla jaksepatří - zpěvačka opravdu dospěla | 1501

Super.cz: Show v O2 aréně byla jaksepatří

Super.cz, 27.06.2013

zpěvačka opravdu dospěla

Vondráčková s Davidem bourali O2 arénu - naplněná O2 arena až po střechu | 1500

Vondráčková s Davidem bourali O2 arénu

Petr Mráček, Novinky.cz

naplněná O2 arena až po střechu

Vondráčková a David táhnou! To byly decibely! - článek o Hit tour 2013 | 1499

Vondráčková a David táhnou! To byly decibely!

Denik.cz, 12.6.2013

článek o Hit tour 2013

Video z HIT TOUR - BRNO: Byla to láska, Vítr - jedno z lepších videí na Youtube | 1498

Video z HIT TOUR - BRNO: Byla to láska, Vítr

youtube.com, 07.06.2013

jedno z lepších videí na Youtube

VYFOŤ SE S MANNER a vyhraj oplatky na měsíc! - první soutěžní fotky z koncertů ;-) | 1496

VYFOŤ SE S MANNER a vyhraj oplatky na měsíc!

fanweb L. V., 04.06.2013

první soutěžní fotky z koncertů ;-)

Ukázky z Pardubic - HIT TOUR 2013 - krátká videoukázka + fotky | 1495

Ukázky z Pardubic - HIT TOUR 2013

fotohrabak.com, fanweb L. V., 04.06.2013

krátká videoukázka + fotky

Zombie zbořila hitparádu Óčko - 1.místo v 1.týdnu!!! - Óčko chart 1.místo & T-music chart pokles na 6.místo | 1494

Zombie zbořila hitparádu Óčko - 1.místo v 1.týdnu!!!

Tomáš, fanWeb L.V., 31.05.2013

Óčko chart 1.místo & T-music chart pokles na 6.místo

VIDEO: HIT TOUR - OSTRAVA 29.5., OLOMOUC 30.5.2013 - Láska umí víc, Pár přátel... :) | 1492

VIDEO: HIT TOUR - OSTRAVA 29.5., OLOMOUC 30.5.2013

youtube.com, 31.5.2013

Láska umí víc, Pár přátel... :)

HIT TOUR 2013 zahájilo v OSTRAVĚ (29.5.2013) - zaplněná ostravská hala + playlist písní ke koncertu | 1493

HIT TOUR 2013 zahájilo v OSTRAVĚ (29.5.2013)

zaplněná ostravská hala + playlist písní ke koncertu

VYFOŤ SE NA HIT TOUR S MANNER A VYHRAJ!!! - soutěž o zásobu oplatek na celý měsíc | 1491

VYFOŤ SE NA HIT TOUR S MANNER A VYHRAJ!!!

luckav.cz, 28.5.2013

soutěž o zásobu oplatek na celý měsíc

ZOMBIE v ÓČKO CHART & T-MUSIC CHART 4.místo!!! - novinka v Óčko chart a 4.místo v T-music chart!!! | 1489

ZOMBIE v ÓČKO CHART & T-MUSIC CHART 4.místo!!!

Tomáš, fanWeb L.V., 24.05.2013

novinka v Óčko chart a 4.místo v T-music chart!!!

Michal David o sporu mezi Vondráčkovými: Já jsem loajální! - Michal David má ve sporu Lucie a Heleny jasno | 1488

Michal David o sporu mezi Vondráčkovými: Já jsem loajální!

Aha, 24.5.2013

Michal David má ve sporu Lucie a Heleny jasno

Vstupenky na Hit Tour - Ticketpro, Ticketart, Sazkaticket - kde se dají sehnat vstupenky na koncert Michala Davida a Lucky? | 1487

Vstupenky na Hit Tour - Ticketpro, Ticketart, Sazkaticket

Tomáš, fanWeb L.V., 23.05.2013

kde se dají sehnat vstupenky na koncert Michala Davida a Lucky?

FOTO z dnešní zkoušky scény k HIT TOUR - nahlédněte do zákulisí příprav Hit Tour 2013 | 1486

FOTO z dnešní zkoušky scény k HIT TOUR

Fotohrabak.com, 21.5.2013

nahlédněte do zákulisí příprav Hit Tour 2013

Jak nacvičuje Lucka choreografii s Qašou a skupinou IF? - nahlédněte do zákulisí příprav Hit Tour 2013 | 1485

Jak nacvičuje Lucka choreografii s Qašou a skupinou IF?

Fotohrabak.com, 21.5.2013

nahlédněte do zákulisí příprav Hit Tour 2013

Kdo získá Lucky kostým a vstupenky na HIT TOUR? - vyhlášení soutěže - lepení plakátů na HIT TOUR 2013 | 1484

Kdo získá Lucky kostým a vstupenky na HIT TOUR?

fanweb L. V., 20.05.2013

vyhlášení soutěže - lepení plakátů na HIT TOUR 2013

Zombie v T-music chart!!! - nasazena jako novinka č. 4 | 1483

Zombie v T-music chart!!!

Tomáš, t-music.cz, 17.5.2013

nasazena jako novinka č. 4

Včerejší autogramiáda a tiskovka k Hit Tour 2013 - autogramiáda Lucky a Michala Davida | 1482

Včerejší autogramiáda a tiskovka k Hit Tour 2013

fanweb L. V., 16.05.2013

autogramiáda Lucky a Michala Davida

Lucka nechce vidět manžela Plekance. Co se stalo? - článek na Super.cz ohledně Hit Tour 2013 | 1480

Lucka nechce vidět manžela Plekance. Co se stalo?

Super.cz, 13.5.2013

článek na Super.cz ohledně Hit Tour 2013

FILM LABYRINT JIŽ NA DVD!!! - od pátku 10.5. v prodeji... | 1479

FILM LABYRINT JIŽ NA DVD!!!

Tomáš, 13.05.2013

od pátku 10.5. v prodeji...

Lucka: Turné? Samé hity, hodně tance, žádná nuda - Deset koncertů v zimních stadionech, které vyvrcholí 26. června v pražské O2 areně | 1481

Lucka: Turné? Samé hity, hodně tance, žádná nuda

denik.cz, 12.05.2013

Deset koncertů v zimních stadionech, které vyvrcholí 26. června v pražské O2 areně

VIDEO: Lucie Vondráčková snídá u Impulsových - video z dnešního vysílání na rádiu Impuls | 1478

VIDEO: Lucie Vondráčková snídá u Impulsových

impuls.cz, 10.5.2013

video z dnešního vysílání na rádiu Impuls

Setkání s Luckou 15.5. v Bontonlandu! - zveme Vás na autogramiádu, Praha 15.5.2013 | 1477

Setkání s Luckou 15.5. v Bontonlandu!

fanweb L. V., 07.05.2013

zveme Vás na autogramiádu, Praha 15.5.2013

starší zprávy >>

© 2003 - 2024 fanklub Lucie Vondráčkové www.luckav.cz | RSS